komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl
Eksperci PK współpracują też z koncernem Toyota przy pracach dotyczących ogniw wodorowych. Prof. Marek Brzeżański brał również udział w pracach dotyczących utworzenia „Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce”. Porozumienie stanowi odpowiedź na globalne wyzwania związane z przeciwdziałaniem skutkom zmian klimatu i w swojej treści proponuje szereg rozwiązań wpisujących się w transformację polskiej energetyki. Piotr Hańderek jest studentem trzeciego roku architektury. Obecnie w ramach programu Erasmus kształci się na Politechnico di Torino we Włoszech, która jest uczelnią partnerską Politechniki Krakowskiej. Jak sam przyznaje zwycięski projekt powstał pierwotnie z myślą o zorganizowanym przez WA PK konkursie „Łobzów Countryard”.
Rekrutacja na finiszu. Na atrakcyjnych kierunkach zostały ostatnie wolne miejsca
Osób nie ma możliwości czytania książek wydrukowanych w formie czarnego druku. – Już to podstawowe rozeznanie potrzeb przekonało nas, że podejmujemy niezwykły ważny temat – mówi Bartłomiej Szostak. Prof. Stanisław Juchnowicz był ważną postacią nie tylko dla Politechniki, ale też niezwykle zasłużoną dla Krakowa, m.in. Jako współautor planu urbanistycznego Nowej Huty.
Projekt stacji kosmicznej z Politechniki Krakowskiej otrzymał nagrodę czasopisma „A&B”
Pozostałymi partnerami są organizacje badawcze, które zajmują się transferem technologii z nauki do gospodarki i wchodzą w skład systemu szkolnictwa wyższego. Współpraca ma na celu zwiększenie efektywności badawczych w zakresie współpracy z biznesem i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od lat współpracuje z Politechniką Krakowską w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji drogowych. Podpisanie porozumienia pozwala rozszerzyć zakres wspólnych działań i realizować nowe projekty.
To część międzywydziałowego projektu studenckiego pn. “Pestycydy neonikotynoidowe – zagrożenie nie tylko dla pszczół”, realizowanego przy wsparciu FutureLab PK. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia dla naturalnych zapylaczy wynikające ze stosowania insektycydów. Przy okazji zapewnił Politechnice nowych, pożytecznych sąsiadów.
- Godzinę i salę egzaminacyjną kandydaci znajdą na swoim koncie nie później niż na 2 dni przed terminem egzaminu.
- W ostatnim czasie zaangażowanie studentów oraz rezultaty prowadzonych przez nich badań zostały po raz kolejny docenione podczas konkursów o zasięgu międzynarodowym.
- Grupa powstała dzięki zaangażowaniu międzynarodowego grona ekspertów w dziedzinach architektury, inżynierii lądowej i środowiskowej.
- W ramach środków z MINIATURY badacze realizują pojedyncze działania naukowe, takie jak badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze albo wyjazdy konsultacyjne.
- Program stypendialny dla studentów Politechniki Krakowskiej ustanowił w grudniu 2020 r.
- Alstom ZWUS, lider w zakresie produkcji i instalacji systemów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, rozpoczyna strategiczną współpracę z Politechniką Krakowską.
Współpraca Politechniki Krakowskiej ze spółkami EX7 i Soneta realizowana będzie także na polu badawczo-rozwojowym. – Tu naszym celem będzie wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w systemach informatycznych. Kluczowymi elementami tej współpracy będzie wykorzystanie potencjału naukowego pracowników Katedry Systemów Transportowych oraz praktyczne doświadczenia firm EX7 i Sonety. Współpraca na tym polu będzie też miała istotne znaczenie dla kształcenia studentów, ponieważ treści dydaktyczne będziemy wzbogacać o wiedzę o najbardziej aktualnych rozwiązaniach służących m.in. Branżom transportu, logistyki i spedycji – najlepsze kasyno z Plinko wyjaśnia dr inż. Daniel Kubek z Wydziału Inżynierii Lądowej PK, koordynator współpracy ze strony uczelni.